Toggle navigation
bussiness
applications / ERP
Home page
All Apps and ERP
All Apps and ERP
RCM - Rent a car manager
RačuniPLUS
Trip Tickets
CarMECHANIC
NadzorPLUS
Programi za Vaše poslovanje
Web Design
Contacts
Blog
#fiskalizacija
#porezna uprava
#porezna
#hrvatska
#rh
#certifikat
Obavijest obveznicima fiskalizacije. Istek poslužiteljskog certifikata - Certifikat dostupan za preuzimanje
Petak, 01.06.2018.|
ERP systems
Obavještavamo obveznike fiskalizacije sukladno zakonskoj regulativi EU da 07. lipnja 2018. godine ističe valjanost poslužiteljskog certifikata Porezne uprave cis.porezna-uprava.hr koji se koristi i u produkcijskoj okolini sustava fiskalizacije.
Novi poslužiteljski certifikat će se u četvrtak 07. lipnja 2018. godine u 5:00 sati implementirati na strani sustava Porezne uprave, napominjemo da do 07. lipnja 2018. godine vrijedi postojeći poslužiteljski certifikat.
Obveznici javni ključ novog certifikata mogu preuzeti i prije njegove zamjene, od 21. svibnja 2018. godine kroz FINA tražilicu certifikata (http://rdc.fina.hr/certificate-search/), a može se preuzeti i na web stranici Porezne uprave.
Kriteriji pretrage kroz FINA tražilicu su:
- Vrsta certifikata: Certifikati za autentikaciju mrežnih stranica
- Certifikacijsko tijelo: FINA RDC 2015 CA
- Naziv poslužitelja ili IP adresa poslužitelja: cis.porezna-uprava.hr
- Naziv poslovnog subjekta: Ministarstvo financija*
- Popuniti kriterije CAPTCHA-e za potvrdu da pretragu ne radi robot
Nakon toga je potrebno odabrati opciju "Traži".
Preporučamo obveznicima da se za pomoć pri preuzimanju i pohrani javnog ključa poslužiteljskog certifikata obrate proizvođaču/održavatelju programskog rješenja za fiskalizaciju kojeg koriste i/ili svojoj IT podršci jer u suprotnom, nakon zamjene certifikata na Centralnom poslužitelju Porezne uprave će im biti upitna fiskalizacija računa.
Novi produkcijski certifikat će imati dulji serijski broj, a trebat će kod implementacije pripaziti i na različit DN od postojećeg u slučaju da korisnički sustav ovisi o tom podatku certifikata.
Prije isteka poslužiteljskog certifikata produkcijskog sustava izvršena je obnova poslužiteljskog certifikata testnog sustava Fiskalizacije cistest.apis-it.hr gdje se nadolazeća promjena može testirati.
Source:
www.porezna-uprava.hr
Pretraži članke
>
Pretraga po kategorijama
Web Design
ERP systems
Graphics design
News From IT
Hardware
Gadgets
Our Apps
Bussiness news
Trends
Other
Trebate vlasitu web
stranicu?
Saznaj više
Želite ubrzati i kvalitetnije kontrolirati vaše poslovanje?
ERP online poslovni sustavi
Saznaj više
x